series
26 اسفند 1401 - 16:40

اقامت مسافران نوروزی در 17 تفرجگاه جنگلی ایلام

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: 17 تفرجگاه جنگلی در ایلام مهیای مسافران نوروزی است.

ابراهیم پیرزادیان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام از ۱۷تفرجگاه جنگلی در استان خبر داد و اظهار داشت: در این تفرجگاه‌ها همچون پارک جنگلی چغاسبز ایلام یا چشمه‌های آبگرم دهلران تمام امکانات رفاهی، اقامتی، سرویس‌های بهداشتی، ست‌های بازی کودکان، نمازخانه، محل برپا کردن آتش و دیگر امکانات مورد نیاز گردشگران مهیا شده است. 

وی افزود: ۱۷ تفرجگاه جنگلی طبیعی و دست کاشت برای استفاده مسافران نوروزی در تمام نقاط استان فراهم شده است. 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری تصریح کرد: در حاشیه برخی جاده‌های پرتردد استان همچون مهران، دهلران و آبدانان با کاشت نهال، کمربند‌های سبز برای اتراق و استراحت موقت مسافران ایجاد شده است تا مسافران ساعاتی را در طول سفر خود برای استراحت در سایه این درختان استفاده کنند. 

وی اضافه کرد: با اقامت و اتراق گردشگران در این تفرجگاه‌های جنگلی که دارای فضای اکوتوریسم طبیعی و امکانات رفاهی هستند، پراکنش مسافران نوروزی در عرصه‌های طبیعی و ایجاد خسارت و فشار بر عرصه‌ها کاهش می‌یابد. 

پیرزادییان افزود: نیرو‌های گشت، کنترل و پایش ویژه نوروزی عرصه‌های طبیعی از هفته گذشته فعالیت‌های استقرار و پایش در عرصه‌ها را آغاز کرده اند و تا پایان تعطیلات نوروزی نیز این نظارت‌ها ادامه و استمرار خواهد داشت. 

وی در پایان بیان کرد: سامانه‌های ۱۳۹ و ۱۵۰۴ امداد جنگل آماده دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر مشاهده هر گونه تخلف، تخریب، قطع و تصرف اراضی طبیعی است. 

پایان پیام /

منبع: فارس
شناسه خبر: 1097945